Yüz Boyun ve Koltuk Altı Temizliği Hakkında Kısa Bilgi

Yüz Boyun ve Koltuk Altı Temizliği Hakkında Kısa Bilgi
Vücudumuzun temizliğinde yüz, boyun ve koltukaltı temizliği de önemli yer tutmaktadır. Hergün sabah akşam yüz ve boyun sabunlanarak yıkanmalıdır. Yüzde sivilceler oluşmuşsa bir hekime danışılmalı ve önerilen tedavi uygulanmalıdır. Yüz ve boyun yıkandıktan sonar kişiye ait havlu ile kurulanmalıdır. Deri temizliği hastalıklardan korunmada önemli yer tutmaktadır.
Sivilcelerle oynamak, sivilcilerin yüzde yayılmasına ve zaman zaman lekelerin oluşmasına neden olabilir.
Vücudumuzda bakterilerin ve mantarların en çok bulunduğu bölgelerden bir diğeri de koltuk altıdır. Koltuk altları her gün sabunlu su kullanılarak silinmeli ve kurulanmalıdır. Ter kokusunu önlemek amacıyla kullanılan deodorantlar bölgenin temizliği yapılmadan kullanılmamalıdır.

Deodorantların temizlik aracı olmadığı unutulmamalıdır.yuz-temizligi
Koltuk altı kılları düzenli aralıklarla temizlenmelidir.

Yüz temizliğinin içinde burun ve kulak temizliği de önemli yer kaplamaktadır. Burun temizliği akan su veya kâğıt mendil, gerektiği durumda da her ikisi ile birlikte yapılmalıdır. Burun kıllarının koparılması iltihaba yol açabileceğinden steril bir makasla kesilerek temizlenmelidir. Kulağı temizlerken sivri uçlu cisimler kullanılmamalı, pamuklu çubuklar (kulak çubuğu) kullanılmalıdır. Ayrıca kulak kepçesi ve kulağın arkasından yıkanarak ya da silinerek temizlenmelidir. Kulak deldirirken kullanılan araçların steril olmasına dikkat edilmelidir.

Bu Konu Hakkında Daha Detaylı Bir Bilgi İçin Linke Tıklayın Yüz, Boyun ve Koltuk Altı Temizliği

 

One Comment