Sadullah Kısacık Kimdir?

Sadullah Kısacık Kimdir?

1977 Yılında Adana’da Doğdu.

Babası Adana İli Karataş İlçesi Oymaklı Köyü Nüfusuna Kayıtlı BAHATTİN KISACIK.

Annesi Adana İli Seyhan İlçesi Çaputçu Köyü Nüfusuna Kayıtlı TENZİLE KISACIK’tır.

İlk Öğrenimini Adana 1. İnönü İlkokulunda tamamladı.

Orta Öğrenimini Adana Gazi Ortaokulunda,

Lise Öğrenimini Adana Borsa Lisesinde tamamladı.

1995 Yılında Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü Kazandı. 1999 Yılında Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu.

1999 Yılında Mezun Olmasının Hemen Ardından Anadolu’nun En Büyük Danışmanlık Şirketi Olan Z Yönetim Danışmanlığı Şirketinde Kalite Yönetim Danışmanı olarak işe başladı. Sadullah Kısacık Halen Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Olarak Görevine Devam Etmektedir.

İş Hayatını Sürdürürken Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde Toplam Kalite Yönetimi ve Değişim Mühendisliği Yüksek Lisansını Tamamlayarak Endüstri Yüksek Mühendisi Ünvanını Aldı.

İşletme Fakültesinde Stratejik Yönetim alanında İşletme Yüksek Lisansını Tamamlayarak (MBA) Stratejist Ünvanını aldı.

Bugüne Kadar Adana ve Çevre İllerinde 523 Firmanın Toplam Kalite Yönetimi, Yeniden Yapılanma, Kurumsallaşma, Stratejik Yönetim, Markalaşma, Değişim Mühendisliği alanlarında Yönetim Danışmanlığını Yapan Sadullah Kısacık’ın Bu konularda Bir Çok Bilimsel Makalesi ve Tezi Bulunmaktadır.

Çukurova Bölgesinde İlk ve Tek ‘’ Lider Yönetici’’ Akademisini Kurdu. Yöneticilik, Liderlik, Takım Çalışması Ve Motivasyon Konularında Seminerler Veren Sadullah Kısacık’ın Eğitim ve Seminerlerine Bugüne Kadar 14000’den Fazla Kişi Katılmıştır.

Adana’nın Proje altyapısının geliştirilmesi için bir çok sivil toplum kuruluşuna danışmanlık desteği veren Sadullah Kısacık’ın Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansı, KOSGEB gibi Kurumlar tarafından onaylanmış Bir Çok Projesi bulunmaktadır.

Adana Genç İşadamları Derneği Üyesi Olan Sadullah Kısacık 3 Dönem Dernek Yönetim Kurulu Üyeliği Ve AGİAD Genel Sekreterliği Görevlerinde Bulunmuştur.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Adana Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeliği Yapan Sadullah Kısacık’ın Adana’da girişimciliğin geliştirilmesi ve Adana’ya yatırımların kazandırılması konusunda birçok projesi hayata geçmiştir.Sadullah Kısacık Kentsel Rekabet Gücü ve Girişimciliğin geliştirilmesi konusunda sivil toplum kuruluşlarına eğitim ve seminerler vermektedir.
SADULLAH KISACIK SİYASİ KARİYERİ

Sadullah Kısacık’ın Siyaset Hayatına atılması 2002 Yılında Adalet ve Kalkınma Partisinin Kurulması ile gençlik kollarında olmuştur.

2005-2007 Yılları arasında AK Parti Yüreğir İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde Bulunan Sadullah Kısacık;

2007 Genel Seçimlerinde AK Parti Yüreğir İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını Yürütmüştür.

2008 Yılında Türkiye’nin En Büyük İlçelerinden Birisi Olan Seyhan İlçesine AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Olarak Atanan Sadullah Kısacık, 15 Ocak 2011 Tarihine Kadar İlçe Başkanlığı Döneminde 2009 Yerel Seçimleri ve 2010 Referandum Seçimlerini Yönetmiştir.

15 Ocak 2011 Tarihinde Milletvekili Aday Adaylığı İçin İlçe Başkanlığı Görevinden Ayrılan Sadullah Kısacık 2011 Haziran Ayı için Yapılan Temayül Seçimlerinde; Adana’nın Tüm ilçelerinin teşkilat üyelerinin aldığı oylar ile 1071 Oyla İkinci olmuştur.

Sadullah Kısacık 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde AK Parti Adana İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Olarak Atanmış. Adana’da Cumhurbaşkanlığı Seçim çalışmalarının yürütülmesinde Adana İl SKM Başkanı Olarak Görev Yapmıştır.

sadullah-kisacik