Saç güçlendiren maske tarifleri

Saç güçlendiren maske tarifleri,Saç güçlendiren maske tarifleri hakkında bilgi,Saç güçlendiren maske tarifleri nedir,Saç güçlendiren maske

Saç güçlendiren maske tarifleri
Saç güçlendiren maske tarifleri

Saç güçlendiren maske tarifleri

Saç güçlendiren maske tarifleri: Saçların güçlenmesi, saçların dökülmesini önler ve saçın daha canlı olmasını sağlar. Bazı bitkisel ürünler ve kürler ile düzenli olarak bakım yapıldığında saçların kökleri kuvvetlenir. İşte, saç güçlendiren maskeler;

Saçların güçsüzleşmesi, onların kopmasına ve kırıklara neden olur. Üstelik cansız bir görünüm sahibi olurlar. Zamanla güçsüz saçlar dökülmeye başlar. Tuzlu su, havuz suyu, güneş ışınları, hava kirliliği ve stres, saç boyaları, saç şekillendiriciler saçların güçsüzleşmesine neden olur.

Saç güçlendirici maskeler

Bal maskesi

Malzemeler; 3 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 çorba kaşığı bal. Hazırlanışı; Zeytinyağını tahta kaşıkla alınan bal ile karıştırın. Cam bir kasede hazırlıyorsanız kaseyi önceden bir miktar ısıtın. Malzemeyi, 15 dakika kadar masaj yaparak saçlarınıza yedirin. 15 dakika kadar saçınızda beklettikten sonra, şampuan ile ılık suda durulayın. Yaklaşık iki haftada bir kez bu maske düzenli olarak kullanıldığında saçlar kuvvetlenir. Bu maske, saç derisi nemlendirerek saç köklerini kuvvetlendirir.

Muz maskesi

Malzemeler; 2 yemek kaşığı mayonez, 1 adet orta boy muz. Hazırlanışı ;Muzu iyice ezin ve içine mayonezi ilave ederek karıştırın. Saçlarınızı hafif bir şekilde nemlendirin ve karışımı ovalayarak saçlara yedirin. Saça uygulama yapıldıktan sonra bir streç ile sarın ve 45-50 dakika kadar bekletin. Daha sonra, saçınızı 1 kez şampuanlayın ve ılık su ile durulayın. Haftada 1 kez maske uygulandığında saçlarınız kuvvetlenecektir.

Tarçın maskesi

Malzemeler; 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı tarçın, 1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı. Hazırlanışı ; malzemelerin hepsi bir kapta karıştırılır. Saç köklerine masaj ile iyice yedirilir. Yaklaşık 15 dakika kadar bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Her 3-4 günde 1 defa bu maske tekrar edilebilir. Düzenli kullanıldığında saç köklerinde kuvvetlenme oluşur. Saçlar canlı ve parlak gözükür.

Biberiye maskesi

Malzemeler; 1 çay bardağı zeytinyağı, yarım çay bardağı biberiye. Hazırlanışı ; ısıtılmış bir kaba zeytinyağı ve biberiye eklenir ve saç köklerine 10 dakika masaj yapılarak yedirilir. Saçlar streç film ile sarılır ve 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile saç temizlenir. Haftada 1 kez düzenli uygulandığında saçlarda ciddi manada kuvvetlenme oluşur.