Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Parçalı Bulutlu

Kredi Kartı Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey (46 Soru-Cevap)

Kredi Kartı Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey (46 Soru-Cevap)
27.04.2019
392
A+
A-

World Kredi Kartımı Ödemedim, Takibe Düşer Miyim?

İçindekiler

Yapı Kredi’den World özellikli bir kredi kartınız varsa, ancak bu kartın asgari tutarını uzun bir dönemde ödemediyseniz, bunun için takibe düşüp düşeceğinizi merak ediyorsanız, evet bu konuda takibe düşeceğinizi söylemek mümkündür. Takip bir nevi icra birimi olarak değerlendirilmekle beraber, burada borcunuza an be an faizin işlediğini de söylemek mümkündür. Takibe düştüyseniz, kredi puanınız da hızlı bir şekilde düşmektedir. Bu konuda önlem almak isterseniz bir an önce borcunuzu ödemeyi tercih edebilirsiniz. Takip biriminde birçok banka yapılandırmayı kabul etmiyor olsa da, burada bankaların birtakım kampanyaları bulunabilir, siz de bu kampanyaları takip ederek borç yapılandırmaya gidebilirsiniz.

Varlık Yönetimindeki Kredi Kartı Borçları Yapılandırma Kapsamında mı?

Varlık yönetimi şirketleri, bankaların borç durumuyla ve tahsil masraflarıyla uğraşmak istemediğinden dolayı borçların devredildiği şirket konumundadır. Kredi, kredi kartı ve hacizlik durumda olan tüm eşyalar varlık yönetimi şirketleri kontrolü altında bulunur. Kredi kartları içinde bu durum aynı şekilde gelişmekte olup, bu şekilde bankalar büyük bir yükten kurtulmakta ve zaman kazanmaya bakmaktadır. Bu adımdan sonra banka ile herhangi bir bağ bulunmazken, tüm muhatap bu şirketler halini almaktadır. Zira Varlık yönetimi şirketlerinin de bu alanda değişken yollar çizdiği görülmüştür. Vade konusu henüz netlik kazanmamış ve faiz indirimi konusunda da net bir bilgi verilmemiştir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilerin özellikle bazı dönemlerinde nakit anlamında ihtiyaçları oldukça büyük olup, bu sorunu bitirebilmek açısından kredi kartı hizmetine başvurmayı tercih etmektedirler. Öğrenci olduklarından dolayı çoğu banka bu konuya sıcak yaklaşmasa da, bazı bankalar belirli şartlar halinde öğrencilerinde kredi kartı alabilmesine yardımcı olur. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında ise, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Finansbank gibi isimler yer almaktadır. Tabi bu bankaların vermiş olduğu kredi kartlarından yararlanabilmek için 26 yaşının altında olmanız gerekir. Öte yandan lisans, yüksek lisans ve ön lisans seviyesinde bulunan öğrencilerin kredi kartı için başvuruda bulunmaları söz konusu olur.

Kredi ve Kredi Kartı Yapılandırmada Son Durum Faiz Oranları

Kredi ve kredi kartı yapılandırma işlemleri özellikle borçlu durumda bulunan kişilerin rahat nefes almasına olanak sağlayan bir yöntem halindeydi. Kullanıcılar bunun üzerinden var olan borçlarını taksitlendirebiliyor ve bu şekilde bütçelerini zorlamadan kolay adımlarla borçlarını ödeme şansına erişiyorlardı. Günümüzde kredi ve kredi yapılandırma için belirlenen faiz oranı 2,52 olurken, bankalar en fazla olarak 72 ay taksitlendirme imkanı sunuyor. Bu sayede vatandaşların sicilinin kurtulması mümkün olurken, kişileri en çok korkutan durumlardan biri halinde olan kredi notunun düşmesi gibi sorunlarında tam olarak önüne geçilmiş oluyor. Aynı zamanda yasal takip gibi sıkıntılarda tamamen bitirilmiş vaziyete getiriliyor.

Kredi Ve Kredi Kartı Yapılandırma Sorunları Ve Karmaşası

Kredi ve kredi kartı borçlarının düzenli ödenmesi en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri halindedir. Aksi halde her geçen gün faiz birikirken, kişilerin oldukça zorlanacağı bir tablo ortaya çıkabilir. İşte bu tarz zamanlarda borç yapılandırma işlemi kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Borç yapılandırma hizmeti sayesinde var olan borcun kolay taksitler halinde ödenmesini sağlayabilir ve yasal takibe girmekten kurtulabilirsiniz. Ancak kredi ve kredi kartı yapılandırma işleminin başlatılabilmesi için kişilerin bazı durumlara dikkat etmesi gerekir. Zira borç takibe düştüyse bunun için yapılandırma işleminin yapılması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle borç yapılandırmak isteyen kişiler hızlı bir şekilde karar vermelidir.

Kredi Ve Kredi Kartı Borcunu 72 Ay Yapılandırma Nasıl Olacak?

Kredi ve kredi kartı ödemeleri planlı bir şekilde oluşturulmadığından dolayı, bütçe konusunda sorunlar yaşanabilir. Özellikle kişiler ödeme yapmayı zor olarak görürken her geçen gün faiz birikebilir. Bu tarz zamanlarda ise yapılandırma hizmeti yardımınıza koşmuş olacaktır. Yapılandırma sadece bir kez yararlanılabilen ve borçların taksitlendirilmesine neden olan bir işlem halindedir. Özellikle borçlar taksitlendirildiğinden dolayı kişiler bunu daha rahat ve kolay bir şekilde ödeme rahatlığına erişebilirler. 72 ay borç yapılandırma işleminden yararlanmayı düşünen kişiler ise, borcun takibe düşmediğini ve yasal işlemlerin başlatılmadığına emin olmalıdır. Aksi halde bu fırsattan yararlanmak kesinlikle mümkün bir konu olmayacaktır.

Kredi Ve Kredi Kartı Borcu Yasal Takibe Ne Zaman Düşer?

Kredi ve kredi kartlarının ödenmemesi halinde kullanıcıları oldukça sıkıntılı bir süreç bekleyebilmektedir. Kredi veya kredi kartının izlenmeye alınması bu süreçten sonra mümkün olur. Bu süre asgari ödeme tutarının banka tarafından belirtilen son ödeme tarihinden sonraki 31.gün olarak belirtilmiş durumdadır. 31. Günde borç tüketici tarafından ödenmezse borç için belirli bir dönem belirlenir. Kredi ve kredi kartlarının yasal olarak 3 aylık dönem içinde ödenmesi şarttır. Eğer bu süreç içinde halen ödeme tüketici tarafından yapılmazsa kişi hakkında yasal takip süreci başlatılmış olur. Borcu ödeyemeyecek olan kişilerin yasal takibe girmeden önce bankaya yapılandırma için başvurmaları doğru olacaktır.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi notuna bakmayan bankalar ve bu bankalardan kredi alma pek çok kişinin hayali olsa da gerçek aslında böyle değil. Zira bankacılık kanununa göre bankadan kredi almak isteyen kişilerin mutlaka belirli şartları sağlaması gerekiyor. Bu şartlardan birisi de elbette maaşını belgelendirebiliyor olması. Düzenli olarak çalışmayan ya da sigortalı bir işi bulunmayan kişilerin bankalardan kredi alması son derece imkansız bir ihtimal olarak değerlendiriliyor. Bununla beraber kredi puanınız düşükse bu durumda da bankadan kredi almanız son derece düşük bir ihtimal.  Düşük faiz oranlarından yararlanmak ve hızlı bir şekilde kredi almak istiyorsanız, siz de kredi puanınızı yükseltme seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Kredi Notunu Hızlı Yükseltme

Kredi notu, kredi kartı veya kredi hizmetlerine başvurmak istediğiniz sırada oldukça önemli bir kavram olarak karşınıza gelmektedir. Zira pek çok banka, bu tarz hizmetleri verebilmek için ilk olarak kredi notunu inceleme altına alıyor. Kredi notunu yükseltmek için vatandaşlara pek çok görev düşüyor. İlk olarak düşük limitli bir kredi kartı alıp, ödemeleri düzenli bir şekilde yapmalı ve mümkün olduğunca alışverişleri bu kredi kartı üzerinden yapmayı tercih etmelisiniz. Öte yandan vadesiz hesap kullanıyorsanız, hesabınızda belirli birikim olmalı ve hesabınızı aylık olarak devamlı kullanmaya gayret göstermelisiniz. Böylelikle kredi notunuz yükselmeye başlarken, kredi için daha uygun ve güvenilir bir profil çizmiş olacaksınız.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

‘Kredi notumu nasıl öğrenirim?’ sorusu, bankalar ile yakın ilişkiler içerisinde bulunmak isteyen insanların sorduğu soruların başında gelmektedir. Kredi notunuzu nasıl öğreneceğinizi merak ediyorsanız, bu sorunun cevabını sizin için çok basit bir biçimde özetlemekte fayda bulunuyor. Kredi notunuzu Findeks adı verilen bir sistem ile çok basit bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için ödemeniz gereken miktar ise 9 TL ve civarıdır. Kredi notu öğrenme, oldukça kolay ve sancısız bir işlemdir. Siz de kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız, ancak bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız, sizin için yalnızca Google’a kredi notu öğrenme yazıp bir Findeks kaydı açmanız yeterli olacaktır. Kredi notunu öğrenmek, bu kadar basittir.

Kredi Notum Nedir?

Kredi notu, bankalar ile olan ilişkilerinizde işlem yapabilmek ve bankanın kredili mevduat ürünlerin yararlanmak için sağlamanız gereken bir şart olarak değerlendirilebilmektedir. Kredi notu, pek çok banka müşterisinin sağlayamadığı bir ön gerekliliktir. Bu yüzden birçok kişinin bankaya yapmış olduğu başvurularda olumsuz bir yanıt ile karşı karşıya kaldığını söylemek mümkündür. Kredi notunuz 0 ile 1900 puan aralığında derecelendirilebilmektedir. Bu puan sürekli olarak değişiklik gösterir. Bu değişikliğin en önemli sebebi, bankalar ile yapmış olduğunuz işlemlerin sürekli olmasıdır. Bu süreklilik konusunda banka size sürekli yeni puanlar verir. Kredi puanı böylece sürekli hareketli olarak ilerler. Siz de bankalar ile olan ilişkilerinizde kredi puanına dikkat etmelisiniz.

Kredi Notum Kaç?

Kredi notum kaç sorusu, bugün bankalar ile uzak yakın herhangi bir ilişki içerisinde bulunan pek çok kişinin sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Kredi puanı 0 ile 1900 arasında derecelendirilir ve kredi notu ne kadar yüksekse kişi bankalar ile olan ilişkilerinde ve ödemelerinde o kadar başarılıdır diyebiliriz. Kredi notum kaç şeklinde bir soru soruyorsanız bu sorunun cevabını öğrenmek için tercih edebileceğiniz yollardan bir tanesi de bankanız aracılığı ile bir sorgulama yapmaktır. Kredi notunu bu şekilde öğrenebilmeniz mümkün. Kredi puanınızın 1600’ün üzerinde olması durumunda bankalardan kredi çekebilmenin mümkün olduğunu da söylemekte fayda bulunuyor. Aksi durumda ise kredi çekebilmek gerçekten zor.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi notu banka hizmetleri açısından oldukça önemli bir kavram olup, kredi notunun düşüklüğü halinde bankanın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak zor olmaktadır. Kredi notunu yükseltmek için banka ile olan ilişkilerin iyileştirilmesi oldukça önemli bir adımdır. Bu bakımdan kredi almayı düşündüğünüz bankada vadesiz bir hesap açabilir ve düzenli olarak bu hesabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu hesapta fatura ödemeleri, alışveriş yapma gibi çeşitli işlemleri düzenli bir şekilde yaptığınızda kredi notunuzun altı aylık zaman diliminin içinde yükselmesini sağlayabilirsiniz. Öte yandan düşük limitli bir kredi kartı alarak ve bunun ödemelerini düzenli bir biçimde yapmaya başlayarak da aynı şekilde kredi notunun hızlıca yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi Notu Ücretsiz Öğrenilebilir Mi?

Kredi notu ücretsiz öğrenilebilir mi sorusu, bugün kredi puanı sorgulayacak herkesin hiç kuşkusuz ki en merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Ancak bunun bilinen cevabı hayır, zira birçok kuruluş kredi notunuzu size bildirmek için küçük de olsa bir ücret talep ediyor. FİNDEKS, kredi notunu küçük ücretlerle öğrenebileceğiniz yegane kuruluşlar arasında başı çekiyor. Yalnızca 10 lira gibi küçük bir ücret yardımı ile siz de FİNDEKS’ten çok kolay bir biçimde kredi sorgulatma yapabilirsiniz. Kredi sorgulamak isteyen pek çok kişinin de FİNDEKS’i tercih ettiğini de söylemek mümkündür. Bunun dışında bankalar kendileri SMS sistemleri ile kredi notunu sorgulamanıza yardımcı olabilir.

Kredi Notu Sorgulama Ekranı

Kredi notu sorgulama ekranı, kredi puanını sorgulayacaklar için son derece önemli konular arasında yer alıyor. Eğer çeşitli sebepler ile bankadan kredi çekecekseniz, ancak bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız, öncelikle mutlaka kredi puanınızı öğrenmeniz gerektiğini söylemek mümkündür. Kredi puanı bankanın size kredi verip vermeyeceği konusunda kesin bir yargı oluşturmaktadır. Bu sebepten ötürü bu puanın öğrenilmesinin önemi büyüktür. Kredi notu sorgulama ekranına erişim sağlamak için yapmanız gerekenlerin başında doğrudan FİNDEKS’e üye olmak gelmektedir. FİNDEKS’e üye olarak hızlı bir şekilde siz de hizmet alabilirsiniz. Kredi puanını sorgulamak için ise cüzi bir ücret ödemeniz gerektiğini de söylemekte fayda bulunmaktadır.

Kredi Notu Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi notu öğrenme işlemi, cep telefonları ve Sms’ler aracılığı ile çok kolay bir biçimde yapılabilmektedir. Bildiğiniz üzere herkesin bir başka bankası ve operatörü bulunsa da çeşitli operatörlerden çok hızlı bir şekilde sorgulama yapılabilmektedir. Bu sorgulamalar için yalnızca küçük ücretler ödemek yeterlidir. Bunun dışında FİNDEKS de size yardımcı olabilecek uygulamalar arasında bulunmaktadır ve 10 TL gibi küçük ücretler ile buradan da sorgulama yapabilmenin mümkün olduğunu da söyleyebiliriz. Kredi notu öğrenme işlemi yalnızca birkaç dakika sürmekle beraber, pek çok kişi bu süre zarfını dahi beklememektedir. Yalnızca sisteme üye olarak puanınızı öğrenebilirsiniz. Siz de bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Kredi Notu Nedir?

Finansal geçmişinizin KKB aracılığıyla bir çatı altına toplanmasını sağlayan ve risk durumunuzu meydana getiren duruma kredi notu adı verilmektedir. Kredi notu kavramı, özellikle bankaların müşteri belirleme açısından en çok dikkat ettiği kavramlardan biri haline gelmiştir. Bu sistem üzerinden müşterinin daha önceki zamanlarda herhangi bir banka üzerinden almış olduğu kredi veya kredi kartı hizmetlerinin ödeme düzeni rahat bir şekilde ortaya çıkabilir. Buna bağlı olarak kredi notu göz önünde bulundurularak, bankalar müşteriye kredi verip vermeyeceğine karar vermektedirler. En riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi gibi belli alt başlıklara ayrılmış olan kredi notu kavramı bu nedenle oldukça önemlidir.

Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

Kredi notu özellikle bankaların sunmuş olduğu kredi ve kredi kartı hizmetlerinden daha kolay bir şekilde yararlanmak isteyen kişilerin dikkatinde yer alan bir konudur. Kredi notunun orta veya yükse bir seviyede bulunması bankalar tarafından sunulan bu hizmetlere daha kolay ulaşacağınız anlamına gelir. Kredi notunun güncellenmesi ise belirli dönemlere bağlı olarak yapılmaktadır. Kredi notu yükselirse bunun etki etmesi iki günlük zaman dilimi içinde mümkün bir hale gelir. Ancak sizin kredi notunuzun yükseldiğini görmeniz ise, bir aylık zaman diliminden sonra olacaktır. Zira KKB’ye verilerin iletilmesi biraz uzun sürmekte olup, kullanıcılar ancak bunu bir aylık dönemin sonunda tam olarak görebilmektedir.

Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

Kredi notu nasıl sorgulanır diyenlerden misiniz? Kredi notunu sorgulamak bir hayli basit. Zira pek çok banka bulunmakta ve her biri müşterileri için kredi desteği sağlamaktadır. Bankadan kredi çekecekseniz, ancaa gerçekten bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız, bu durum çok basit bir biçimde çözülebilir. Bankalar, kendileri bizzat kredi çekecek olan vatandaşlar için kredi notu sorgulayan yerler arasında yer almaktadır. Kredi notu sorgulayan bu kurumlar oldukça güvenilir olmakla beraber, tercih edebileceğiniz bir diğer kurum da FİNDEKS’tır. Findeks bugün pek çok kişinin tercih ettiği kurumların başında gelir. İnternet üzerinden yalnızca birkaç tık yardımı ile kredi notunuzu hızlı bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Oldukça kolaydır.

Kredi Notu Nasıl Artar?

Kredi notunu yükseltme özellikle düşük bir kredi notuna sahip olanlar için oldukça önemli bir konu halindedir. Kredi notunun aniden yükselmeyeceğini ve belirli bir dönemin sonunda kredi notunuzun yükseleceğini görmeniz mümkün olur. Yani kredi ve kredi kartına dair ödemelerin zamanında yapılması, disiplinli bir şekilde ödemelere devam etme gibi konular kredi notunuzu yükseltecek işlemlerden biri halinde olacaktır. Bu çalışma için biraz zaman ayırmaya bakmalı ve mümkün olduğu kadar ödeme konusunda hızlı hareket etmeye çalışmalısınız. Öte yandan kredi notunuzun yükselme aşamasında bankalara kredi için başvuruda bulunmanız önerilmez. Zira bu şekilde başvurunuz reddedilirse kredi notunuzun bundan daha çok düşmesi kaçınılmaz olacaktır.

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi notu bankalardan ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve kredi kartı gibi hizmetlerin alınması sırasında incelenen en önemli verilerden biri halinde olmaktadır. Ülkemiz şartlarında kredi notu 9 farklı bankanın ortaklığı eşliğinde KKB güvencesinde oluşturulmuş durumdadır. Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar verileri KKB altyapısına gönderir. 1 ile 1900 puan arasında kredi notunun belirlenmesi bu şekilde sağlanmış olur. Kullanıcıların kredi alabilmesi için belli bir puanın üzerinde olması gerekir. Riskli ve orta grubunda bulunan kişilerin ise, kredi alabilmesi zor veya imkansız olabilmektedir. Kredi almak için kredi notu durumunun 1500 puandan az olmaması önemli bir konu halindedir. Bu kişilerin kredi alabilmesi diğerlerine nazaran biraz daha kolay olur.

Kredi Notu Hesaplama Yöntemleri

Kredi notu hesaplama yöntemleri kişilerin genelde tek başına yapmak istediği, ancak imkansıza yakın olan yöntemler olarak adlandırılabilmektedir. Kredi notu sistemi oldukça komplike bir sistem olmakla beraber, kişinin kendi kredi notunu kendisinin hesaplamaya çalışması bu sebepten ötürü imkansıza yakın bir yöntemdir. Ancak kredi notunuzu yükseltmenin belirli yöntemleri bulunmaktadır ve biz de bu yöntemleri sizin için hızlı bir şekilde derledik. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız, bu konuda ilk yapmanız gereken doğrudan borçlarınızı planlayıp bir sisteme oturtmak olacaktır. Kredi notunuzu taksitlere bölüp ödemelerinizi yaparak çok hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz. Pek çok kişi de kredi notunu yükseltmek için bu yöntemi tercih eder.

Kredi Notu Güncelleme

Kredi notu güncelleme, bankalar ile yakın zamanda iş yapacak olan pek çok kişinin araştırdığı ve merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Kredi notu güncelleme işlemi belirli detaylara dikkat etmeniz durumunda çok kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Zira kredi notu dinamiktir ve sizin yaptığınız aldığınız puanlara göre kendisi şekillenmektedir. Oldukça sistemsel olan kredi notu, pek çok kişi tarafından geliştirilmiştir. Şu anda bankalar kredi verirken en çok yararlanılan sistem olarak bilinmektedir. Kredi notu güncellemek istiyorsanız, siz de bu hizmetten faydalanabilir, ödemelerinizi düzgün ve zamanında yaparak kredi puanınızı yükseltmeye çalışabilirsiniz. Bu işlem, uzun zaman alabileceği gibi sabırlı olmanız da mutlaka gereklidir.

Kredi Notu En Az Kaç Olmalı

Kredi notunuz bankadan kredi çekmek istiyorsanız, referans olarak incelenen özellikleriniz arasında yer almaktadır. Kredi puanınız düşükse bankalardan kredi çekmenin neredeyse imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Kredi puanınız 0 ila 1900 arasında derecelenmekle beraber 1600 puanın altında bir kredi notuna sahipseniz, gerçekten bankalardan kredi çekmenizin imkansız olduğunu söylemek mümkündür. Kredi puanınız ile ilgili bilgi almak istiyorsanız, Findeks, bu noktada sizlere yardımcı olabilecek kurumlar arasında yer almaktadır. Belirli bir ücret ödeyerek çok basit bir şekilde siz de puanınızı öğrenebilir ve bu şekilde devam edebilirsiniz. Kredi puanı stabildir ve kredi puanınızı yükseltmek de mümkündür. Ancak bu oldukça zordur.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi

Kredi notu düşük olana kredi, her ne kadar da kulağa çok güzel gibi gelse de ne yazık ki kredi puanı bankalar ile iletişim kurmak için sağlamanız gereken yegane özelliktir. Kredi puanı 0 ila 1900 arasında derecelenmekle beraber, kredi puanı düşük olan birinin bankadan kredi çekmesi ne yazık ki imkansıza yakındır. Kredi puanınız düşükse, ancak bankadan kredi almak gibi bir isteğiniz varsa, bu durumun gerçekten imkansıza yakın olduğunu söyleyebiliriz. Ancak kredi puanınızı yükselttikten sonra bankadan kredi çekmek amacı ile başvuru yapabilirsiniz. Kredi notu düşük olana kredi veren bankalar ülkemizde bulunmamaktadır. Çünkü kimse böyle bir riske girmek istemez.

Kredi Kartını Yurt Dışı Alışverişine Açma

Kredi kartını yurtdışı alışverişine açma, ya da internet üzerinden alışveriş yapma, bankanızı arayarak kartınızı aktive etmeniz gereken işlemler arasında yer almaktadır. Her bankanın kendine has bir çağrı merkezi bulunmakla beraber, müşteri ilişkileri aracılığı ile oldukça kısa bir süre zarfı içerisinde kredi kartınızı yurt dışı alışverişine açma imkanı bulabilirsiniz. Bu işlem yalnızca birkaç dakika sürmektedir. Bu konuda yardım almak ya da yapacağınız alışverişler konusunda merak ettikleriniz varsa, yine çağrı merkezi hizmetlerini aradığınızda görevli personele soru sorabilmeniz mümkündür. Kartınız mail order sistemine açıksa, burada kolay bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Ancak açık değilse, açtırmanız gerekmektedir.

Kredi Kartım Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Kredi kartları sağladığı çeşitli avantajlar nedeniyle hemen hemen her noktada kullanılan ürünlerden biri haline gelmiştir. Bazen kullanıcılar dikkatsizlik veya çeşitli nedenlerden dolayı kredi kartım kırıldı gibi şikayetler yaparken, bu sorunun nasıl bitirileceğine dair düşüncelere dalabiliyor. Kartın kırılmış bir halde olması kullanıma kapanacağı anlamına gelmeyecektir. Online olarak halen kartın kullanımına devam edebilir ve alışverişleri sorunsuz bir şekilde yapmayı sürdürebilirsiniz. Bankaya bu durumu telefon bankacılığı üzerinden ileterek adresinize yeni kredi kartınızın kargolanmasını sağlayabilirsiniz. Bu süreç yaklaşık olarak 1 haftayı kapsayacak olup, yeni kredi kartınız bu sürenin içinde adresinize ulaşmış olacaktır. Bu nedenle paniğe neden olacak hiçbir durum yoktur.

Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Kredi kartım kayboldu ne yapmalıyım sorusu, gerçekten günümüzde oldukça önemli sorulardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi kartlarımız bizim için oldukça önemlidir. Kartlarımız ile bizim adımıza birçok işlem yapılabilmektedir. Kredi kartımızın kaybolması durumunda yapacağımız tek bir işlem bulunmaktadır. Bu da doğrudan bankayı aramak ve kredi kartımızın kaybolduğunu bildirmektir. Böyle bir durumda banka kartımızı işleme kapatır ve daha sonra adresimize teslim edilmek üzere bize yeni bir kart yollar. Kredi kartınızın kaybolması durumunda pek çok açıdan tehlikede olursunuz. Bu sebepten ötürü kaybolan kartlara dikkat etmekte gerçekten çok büyük bir fayda bulunmaktadır. Siz de böyle bir durumla karşılaşırsanız doğrudan bankanızı arayın.

Kredi Kartı Yenileme

Kredi kartı yenileme, her gün onlarca kişinin gerçekleştirdiği işlemler arasında yer almaktadır. KAYIP ya da süresinin dolması sebebi ile her gün onlarca kişi kredi kartını yenilemek amacı ile talepte bulunmaktadır. Bunun dışında kredi kartınızın süresinin bitmesine yakın bankalar sizleri arayarak bu konuda zaten bir ön talep oluşturmaktadır. Kredi kartı yenileme işlemi oldukça kısa sürmekle beraber genelde bir hafta içerisinde evinize yeni kartınız gelmektedir. Bunun dışında kartınızı yenilemek istiyorsanız, kayıp ya da şüpheli işlem birimini arayarak onlara da kredi kartınızı yeniletmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Size yardımcı olacaklardır. Bu işlemi yapmazsanız kredi kartınızın bilgileri çalınabilir ya da kredi kartınız ile çeşitli işlemler yapılabilir.

Kredi Kartı Yasal Takip Süreci

Kredi kartı ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılmaması halinde, kullanıcıları oldukça zorlu bir dönem beklemiş olacaktır. Her banka kredi kartı kullanıcılarına toplam kredi borcunun kapatılması için 3 aylık bir süre tanır. Bu sürenin dışında ödeme yapılmadığı takdirde ise, kişiler doğrudan avukata verilmiş olacaktır. Öte yandan kredi kartı borcunun ödenmediği zamanlarda da temettü faizi işlerken, toplam olarak ödenecek miktar artmış olur. İdare takip aşamasında ise borcun bir karara bağlanması ve ödenmesine dair bir sözün alınması bankalar için son derece önemli bir konudur. Bu dönem içinde halen kişiler ödeme yapmıyorsa o zaman icralık olmaları mümkün bir hale gelebiliyor.

Kredi Kartı Yapılandırma Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartları her açıdan kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelen konulardan biri olmuş durumdadır. Özellikle nakit ihtiyaçlarına acil çözüm sağlayan kredi kartları sayesinde hizmet alımı daha kolay bir hale getirilmiş olur. Bazı durumlarda ise kullanıcılar borç tuzağına düşmekte olup, yapmış oldukları yanlış harcamaların cefasını çekebilir. Bu tarz zamanlarda kredi kartı yapılandırma işlemine gidilmesi mantıklı bir tercih halindedir. Bu hizmet sayesinde borçlarınızı taksitler halinde ödeme işlemini başlatabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz. Kredi kartı yapılandırma kredi notunu düşürür mü sorusuna ise hayır olarak cevap vermek doğru olacaktır. Zira buradaki amaç sadece sicilin etkilenmemesi ve yasal takibe düşmemektir.

Kredi Kartı Şifremi Unuttum

Kredi kartının şifresinin unutulmaması kart kullanıcıların sıklıkla başına gelen sorunlardan biri halindedir. Bu sorunun çözüme kavuşturulması için kullanıcıların bankanın müşteri hizmetlerini arayarak sorunu bildirmesi gerekir. Gerekli talimatları yerine getirerek müşteri hizmetleri üzerinden yeni şifrenin alınması mümkün olur. Bunun yanında internet bankacılığı üzerinden de, gerekli yönergeleri yerine getirerek çok kolay bir şekilde kredi kartı şifre yenileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle cep telefonunuzun bankaya kayıtlı durumdaysa, kayıtlı olan cep telefonu yardımıyla şifrenin yeniden buraya gelmesini sağlayabilir ve şifrenin değiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Yani kredi kartı şifresini değiştirme için birden fazla yöntem vardır. Sizin için en uygun olanı seçerek işlemi kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Nedir?

Kredi kartı alışveriş sırasında oldukça büyük bir öneme sahip olup, kişilerin nakit taşımasına da çözüm sağlamış olan bir üründür. Kredi kartı kullanıcıları kartın üzerinde yer alan farklı kodları görebilirler.  Kartın son kullanma tarihi ise, kartın hangi tarihe kadar geçerli olacağını gösteren bir ifadedir. Bu tarihe ulaşmadan hemen önce bankanıza kartı değiştirmek için bilgi vermelisiniz. Bu sırada hesabınız aktif olarak kullanılmaya devam etse bile, kredi kartı ile birlikte işlem yapabilmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle kartın yenisi gelmeden hemen önce güvenliği sağlamak adına, kırıp yok ederek bu şekilde bankaya yeni kart talebinde bulunmanız mantıklı bir adım olacaktır.

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede İcralık Olur?

Kredi kartı ekstresinin tamamen ödenmemesi veya az bir miktarının ödenmesinden sonraki süreçte yasal takip sürecine girilmiş olacaktır. Son ödeme tarihinin 15. Gününden itibaren minimum ödeme miktarı kullanıcılar tarafından ödenmezse o zaman kart kullanıma kapatılmış olur. Kredi kartı borcunun 90 günlük gecikme zaman içinde ödenmesi şarttır. 90 günlük sürenin geçirilmesinden sonra ise kredi kartı için icralık süresi başlamış olur. Daha sonrasında ise kullanıcıya bir ihtar çekilerek bu şekilde borcu bildirilir. Bu borcun yedi gün içinde ödenmesi talep edilir. Ödenmenin yapılmaması durumunda ise, bu sefer işlemler doğrudan avukatlara yönlendirilmiş olur. Bu dönemden sonra icra takibi başlatılmış olacaktır.

Kredi Kartı Limitim En Fazla Ne Kadar Olur?

Kredi kartı hayat kolaylaştıran ve ödemelerin daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan ürünlerden biri halindedir. Özellikle nakit ihtiyaçlarında doğrudan yardımcı olacak kredi kartı, aynı zamanda nakit taşımanızın da tamamen önüne geçiyor. Kredi kartı limiti en fazla ne kadar olur sorusuna ise tek bir cevap vermek mümkün olacaktır. Kişinin belgelendirilebilir gelir seviyesinin en fazla iki katına kadar çıkabilir. Eğer bir kişinin aylık geliri 1600 TL oluyorsa, o zaman bu kişi en fazla olarak 3200 TL limitli bir kredi kartı alabilir. Daha sonra kredi kartı limitinin yükselmesi, eğer ödemeler düzenli bir şekilde yapılırsa mümkün bir hale gelebilir.

Kredi Kartı Borçlarını Yapılandırma

Kredi kartı borçlarını yapılandırma işlemi, bankaya bir adet dilekçe yazıp gönderdikten sonra birkaç gün içerisinde uygulanan işlemler arasında yer alıyor. Bankalar ile olan ilişkilerinizde dilekçelerin önemi büyük. Banka aracılığı ile bir işlem yapmak istiyorsanız ve bu işlem borç yapılandırma işlemi ise, bankada kayıtlı olan e mail üzerinden, internet aracılığı ile oluşturacağınız bir dilekçeyi gönderip sonucu beklemek yapabilecekleriniz arasında yer alıyor. Kredi kartı borç yapılandırma işlemi, bu sayede pek çok kişinin yapmış olduğu işlemler arasında yer alıyor. Siz de kredi kartlarınızı bu şekilde yapılandırma seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Bu yöntem pek çok kişinin de tercih ettiği bir yöntem olarak biliniyor. Siz de deneyebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcunu 72 Ay Vadeli Yapılandırma

Kredi kartı borçları birikmiş ve bunları ödemekte zorluk çeken kişiler kredi kartı borcu yapılandırma işlemini tercih ederek, borçların daha kolay bir şekilde ödenmesini sağlayabilir. Özellikle 72 ay gibi uzun bir sürede borçlar daha kolay bir şekilde kapatılırken, bu şekilde yasal süreçten kart kullanıcıları korunmuş olacaktır. Kredi yapılandırma işlemi sadece bir kereye mahsus olarak yapılabilirken, takibe düşmeden hemen önce bu hizmetinden yararlanılması gerekir. Zira takibe düşen borçlar için vadeli yapılandırma hizmetinden yararlanabilmek mümkün değildir. Bu nedenle kişiler eğer kredi kartı borçlarını ödemeyecek durumda bulunuyorsa vakit kaybetmeden bankaya bu durumu bildirerek yapılandırma hizmetinin başlatılmasını sağlayabilirler.

Kredi Kartı Borcuna İcra Nasıl Gelir Ne Yapmalıyım?

Kredi kartları günümüzün en çok tercih edilen banka ürünlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Özellikle alışverişleri daha kolay ve zevkli hale getirmesiyle tercih edilen kredi kartları bazen bilinçsizce kullanıldığından dolayı kullanıcıların zor duruma düşmesine neden oluyor. Yasalara göre 90 günlük süre boyunca kredi kartını ödemeyen kişiler yasal takibe alınır. Ve bu sürecin ardında durum doğrudan avukatlara aktarılır. Eğer icralık duruma gelmeden bir şeyler yapmak istiyorsanız, kredi kartı borcu yapılandırma işleminde karar kılabilirsiniz. Bankalar tarafından sunulmakta olan bu hizmet sayesinde, borcun icraya düşmeden taksitler halinde ödenmesini sağlamış olursunuz. Öte yandan sicilinizde korunmuş olacaktır.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Bugün kredi kartı kullanıcılarının şikayetlerini dinlesek genel olarak alabileceğimiz tek bir cevap olduğu konusunda eminiz. ‘Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum’ şikayeti pek çok kişinin ortak sorunlarından yalnızca bir tanesi. Bu konuda bir sorununuz varsa ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız, sizin için durumu çok basitçe özetleyelim. Eğer borcunuz varsa ve kendinizi sıkışmış halde hissediyorsanız, doğrudan bankayı arayarak bu konuda bir yapılandırma isteyebilirsiniz. Bankalar genellikle bu konuda müşterilerinin ricalarını kırmadan kendileri için yapılandırma çıkarmaktadır. Siz de bu hizmetten faydalanarak hızlı bir şekilde kredi kartı borcunuzu ödeme imkanı bulabilirsiniz. Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler borç kapatma kredisi de kullanabilmektedir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi, bankaya borçlarınızı ödeyemez bir durumdaysanız, ilk başta araştıracağınız konular arasında yer alıyor ne yazık ki. İcra sorunu ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, siz de bankalar ile iletişime geçerek borcunuzun yapılandırılmasını isteyebilirsiniz. Pek çok banka da mevcut borcun yapılandırılması sürecini kabul etmektedir. Kredi kartı borcu yapılandırılması ortalama olarak 72 ayı bulabilmektedir. Hızlı bir şekilde işlem alan bankalar borcunuzu ödeyebilmeniz için sizlere ödeme kolaylığı sunmaktadır. Siz de bu kolaylıktan yararlanarak en kısa süre içerisinde borcunuzu ödeyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu durumda da borcunuzu ödemezseniz, artık icra ile karşı karşıya kalacağınız ise artık kesindir.

Kredi Kartı Borcu Olana Kredi Çıkar mı?

Kredi kartı borcu bulunan kişiler bazen acil ihtiyaçlarına yönelik kredi çekmek isteyebilir. Bu aşamada kredi kartı borcunun buna engel olup olmayacağı kafa karıştırıcı bir durum olacaktır. Bu kişilerin kredi alabilmesi için bazı şartlara uygun olması gerekir. Özellikle gelirinin iyi bir seviyede olması, ipotek ettirmeye yönelik taşınmaz mülkünün bulunması veya kefilinin bulunması halinde bu kişilerde kredi kartı borcu olduğu halde kredi alabilirler. Bunun yanında bazı bankalar borçlu durumunda olan kişilerin kredi notuna ve borç ödeme düzenine de bakabilmektedir. Yani birden fazla durum inceleme altına alındığından dolayı, kredi almak isteyen kişinin özelliklerine bağlı olarak bu durumu değerlendirmek gerekir.

Kredi Kartı Borcu İcradan Kapatılır mı?

Kredi kartının borcunun icradan kapatılması mümkün bir durum olup, ilk olarak banka ile anlaşma yapılması gerekmektedir. İcraya düşmüş olan kredi kartları için avukatlık ücreti, icra takibi ücreti gibi çeşitli masraflar eklenebilir. Kredi kartı borcu henüz bu aşamadayken kapatılabilirken taksitle ödeyebilme gibi bir şansınızda oluşmuş olacaktır. Borcunu ödemek isteyen kredi kartı kullanıcıları ise, ihtarnameyi alır almaz hemen çalışmalara başlamalıdır. Bu süreç geçmiş olursa, borcun alınabilmesi adına icra müdürlüğüne iletilmesi başlatılmış olur. Bu nedenle kredi kartı borcu bulunan kişilerin oldukça sıkıntılı bir süreçten kaçınmak adına mutlaka bu süreçlere dikkat ederek, buna göre gerekli olan işlemlere başlaması lazımdır.

Kredi Kartı Blokesi Nedir, Nasıl Açılır?

Bir banka ile beraber çalışıyorsanız, bankadan kredi kartı kullanıyorsanız, ancak bankaya ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmadı iseniz, bu durumda bankanın kredi kartınıza bloke koyacağını söylemek mümkündür. Blokeli bir kart kullanılamaz, herhangi bir işlem borcunuzu ödemenize kadar yapılamaz. Karta para yatırılabilir, ancak burada bulunan parayı çekemezsiniz. Böyle bir durumda, önce söz konusu kartın ödemenizi yapmanız beklenmektedir. Kredi kartı blokeleri zaman içerisinde hepimizin yaşayabileceği problemler arasında yer almaktadır. Kredi kartı blokeniz varsa, ancak nasıl açacağınızı bilemiyorsanız, siz de bizi takip edebilir konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Ödemeyi yaptıktan sonra bloke genelde kalkmaktadır.

Kredi Kartı Batağında Olanlara Tavsiyeler

Kredi kartı batağında olanlara tavsiyeler konusu bildiğiniz üzere, kredi kartını çok kullanan ancak daha sonra borçlarını ödeyemeyen kişiler için bir nevi tavsiye olarak karşımıza çıkmaktadır. Bildiğiniz üzere ne yazık ki pek çok kişi kredi kartı kullanmakta, ancak çeşitli sebeplerden ötürü borçlarını ödeyememektedir. Böyle bir durumdaysanız yapmanız gerekenler arasında doğrudan bankanızı arayarak borcunuza karşılık bir yapılandırma istemek gelmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıyaysanız, daha fazla kart kullanmamaya özen göstermenizi öneririz. Yoksa ciddi sıkıntılar yaşayabilmeniz mümkündür. Kredi kartı batağındaysanız, bunları dikkatli takip etmeli ve önerilerimizi dinlemelisiniz. Yoksa kara listeye girebilir, birçok sorunla uğraşabilirsiniz. Siz de önerilerimizi dikkatli takip edin.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?

Kredi kartı için herhangi bir bankaya başvurduğunuzda başvurunuzun olumlu olarak değerlendirileceğinden emin olsanız bile, bazen bankaların olumsuz değerlendirmeleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumu oluşturan birden fazla neden olup, kullanıcıların bunlara tam olarak dikkat etmesinden sonra sorun ortadan kalkmış olacaktır. Bankalar ödenmemiş faturaların olması halinde kredi kartı başvurularını reddebilmektedir. Öte yandan bilgilerinizin yanlış olması, geçmiş dönemlerde bankalara olan borçların zamanında ödenmemesi, sigortalı gözükmemeniz halinde de bunlarda kredi kartı başvurusu reddedilme nedenleri arasında bulunuyor. Bu alanda başarı sağlayabilmek için saydığımız şartları dikkate almalı ve mümkün olduğu kadar kendi maaşınızı aldığınız banka üzerinden kredi kartı almaya çalışmalısınız.

Kredi Kartı Başvuru Takibi

Kredi kartları sahip oldukları avantajlar nedeniyle uzun zamandan beri alışverişlerin bir numaralı tercihleri arasına girdi. Özellikle alışveriş başına puan kazandırması, bol taksit özelliği, nakit avans özelliği gibi pek çok konu sayesinde kişiler alışverişi daha sorunsuz bir hale getirmenin rahatlığını yaşayabiliyor. Kredi kartı başvurusu takibini yapabilmek için, başvuru gerçekleştirdiğiniz bankanın resmi sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Başvuru sorgulama alanı üzerinden gerekli bilgileri kullanarak başvurunuzun tam olarak ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Kısa bir süre içinde sonuçları bu şekilde öğrenmeniz mümkün olurken, olumlu veya olumsuz bir halde sonuçları görebilirsiniz. Kredi kartı başvuru takibi bu şekilde olurken, sadece bu yol üzerinden yapılmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.