Kızlar İçin Cilt Bakımı

Kızlar İçin Cilt Bakımı

Pudra ve allıktan uzak durun, cildi çabuk sivilcelenenler makyaj yapmaktan vazgeçmeli. Bu dönemde rimel ve ruj yeterli olur. Herşeyden önce, hijyenik sebeplerle allık ve pudra kullanmaktan vazgeçmelidir. Zaten aşırı salgılanan yağ ile dolmuş gözenekler, makyaj malzemeleri kullanılınca iyice tıkanır. Makyaj, kusurları gizlemek yerine çoğu kez daha da belirginleştirir.
Akne ve aşırı kıllanma: Herhangi bir sebeple “erkeklik hormonlarının” salgısı arttığında kana daha fazla hormon geçer ve kıl köklerine daha fazla hormon ulaşır. Fazladan ulaşan bu hormon kadınlarda erkek tipi kıl bölgelerinde kıl üretiminin artmasına sebep olur ve hormon üretiminin derecesine göre hafif veya şiddetli tüylenme ve sivilcelenme belirtileri ortaya çıkar. Bu tür sorunlarda uzman bir hekime başvurulması gerekir.
Normal olan ve vücudunuzdaki istenmeyen tüyleri temizlemek için ağda, tüy dökücü kremler, epilasyon gibi bilinen yöntemler kullanılır.
Yüzdeki fazla tüyler ve kaş dizaynı için önce bir uzmandan yardım alınız. Daha sonra kendi kaşınızı yüz şeklinize göre cımbızla alarak şekillendirebilirsiniz.

kizlar_cilt_bakimi