Kamuflaj Makyaj Uygulamaları Sırasında Veya Sonrasında Karşılaşılabilecek Sorunlar

Kamuflaj Makyaj Uygulamaları Sırasında Veya Sonrasında Karşılaşılabilecek Sorunlar
Genellikle uygulama sonrasında bir problem çıkmamakla birlikte bazen bir takım sorunlarla karşılaşılabilir.

Siyah Nokta
Kamuflaj makyaj kozmetikleri yüksek oranda yağ içerdiklerinden siyah noktaya sebep olabilmektedirler. Her ne kadar ürün pazara sunulmadan gerekli testlerden geçirilse de, uygulama yapılacak bölgeye ürünün denenmesi önemlidir.
Akne
Kamuflaj makyaj kozmetikleri, özellikle yağlı ve hassas ciltlerde, akneye sebep olabilmektedir.

Kozmetiklerin sebep olduğu akne, follicular ostia’nın zedelenmesine bağlı olarak ortaya çıkarken, siyah nokta, yağ foliküllerinin tıkanmasından kaynaklanmaktadır. Kamuflaj kozmetikleri uzun süreli kullanıldığından ve emici özelliğe sahip olduğundan ki bu emici özellikte uygun kapamayı ve su da bozulmama özelliğini sağlamaktadır, siyah noktadan çok akneye sebep olabilmektedir.

Kamuflaj makyaj kozmetikleri yağlı (parafin) olduklarından, nemli havalarda, ekrin ter bezlerinin cilt yüzeyindeki kanallara doğru olan ter akışını engellemekte ve bu da akne oluşumuna neden olabilmektedir.

Alerji
Kamuflaj makyaj kozmetiklerinde kullanılan maddelerin formüllerinin kokusuz olması ve koruyucu konsantrasyonunun düşük olması, alerjik özelliği azaltmaktadır. Ancak yine de kamuflaj kozmetikleri alerjiye sebep olabileceğinden kullanılmadan önce mutlaka test edilmesi gerekmektedir.

kamuflaj-makyajı-sonrasi-olusacak-durumlar