Covid 19 Evde Nasıl Atlatılır?

Covid 19 Evde Nasıl Atlatılır?,Covid 19 Evde Nasıl Atlatılır? Hakkında Bilgi,Covid 19 Evde Nasıl Atlatılır? Tedavisi Nedir,Covid 19 Evde

Covid 19 Evde Nasıl Atlatılır?

Covid 19 Evde Nasıl Atlatılır?

Coronovirüs için evde tedavide neler yapılacağını anlatmamızın siz değerli okurlarımıza faydalı olacağını düşünüyoruz.Öncelikle belirtmek gerekirki coronovirüse yakalanan herkes ölmüyor.Genellikle yaşlılarımız ve kronik rahatsızlığı olanlar dikkat etmesi gerekiyor.Özellikle dikkat etmesi gereken hastalar Akciğer,diyabet ve kalp hastaları bu tip hastalar hangi yaşta olursa olsunlar riskli gruptalar.Siz bu grupların dışında kalıyorsanız doktorunuz size pozitif teşhisi koyup evde 14 gün süreyle dinlenmeye gönderebilir.Tıbbi bu durumda evde neler yapabileceğinize dair kafanız karışabilir.Şimdi sizlere bunlardan bahsedelim.Özellikle acil durumları bilmeniz lazım.Tedaviye başlamış olabilirsiniz ama bu acil durumlarda yeniden sağlık kuruluşlarıyla iletişime geçmeniz gerekir.Bu acil durumlar nelerdir?

Nefes darlığınız varsa,

Göğüste kalıcı ağrı veya baskı varsa,

Mavimsi dudaklar veya yüz varsa bunları kendinizde veya hasta birisine bakıyorsanız hemen 112 acil servisi arayın ve yardım isteyin.Çünkü genelde oksijenlenmeyle alakalı bir bulgu varsa bu sorunlar nükseder.Okisjenlenmenin vücudumuzda dolaşan kanın azalmasından anlıyoruz.Kandaki oksijen miktarı azalırsa dudaklarda morluk olabilir.

Ev Bakımında Yapılması Gerekenler?

Covid Tedavisi

Hasta olan kişiyi diğer kişilerden uzak bir odaCovid Tedavisiya yerleştirin ve izole edin.

Tuvalet ve banyo hasta olan kişi girdikten sonra çok dikkat etmeli dokunduğu yerleri dezenfekte etmeli.

Banyoda kesinlikle kağıt havlu kullanmalı.

Tabak,kaşık,çatal ve bardak kesinlikle bir kerelik kullanılıp atılan cinsten olmalı.

Hasta yanında olmanız durumunda hem hasta kişi hemde kendiniz maske kullanmalısınız.Maskelerin 3 katmanlı gözenekleri olmalı.Maske bu süreçte heryerde takılması gerekiyor.

Kişisel ev eşyalarını bu süreçte asla paylaşmayın.

Evlerinize bu dönemde ziyaretçi almayın.

Sevdikleriniz sizden uzakta sağlıklı ve güvende olacaklar.

Hasta kişiyle iletişime geçtikten sonra ellerinizi en az 20 saniye sabunlu suyla yıkamanız gerekir.

Gözlerinize burnunuza ve ağzınıza dokunmaktan kaçının.

Ellerinizi yıkarken parmak uçlarınızıda yıkayın.

Çamaşırları iyice yıkamalısınız.Çamaşırları tek kullanımlık eldivenle makineye atın.Eldivenleri çıkardıktan hemen sonra ellerinizi sabunlu suyla yıkayın.

En önemlisi emptomlarınızın azalması için doktorunuzun reçete ettiği ilaçları kullanmalısınız.

Hasta kişi çok fazla sıvı içmelidir.Ateşin yükselmesiyle birlikte vücudun su ihtiyacının fazla olacağını unutmayın.

Bir hafta içerisinde hasta normale döner.Ancak bir haftada hastanın hala hastalığı yayma ihitmalinin olmasıdır.Onun için en az 14 gün karantinada kalmak en doğrusudur.

Bu süreci kolay atlatmanın başka bir yoluda kesinlikle meyve tüketimidir.Özellikle elma,mandaline bolca tüketilmelidir.Sağlıklı günler dileğiyle hepimize geçmiş olsun.

Covid 19 Evde Nasıl Atlatılır?
Covid 19 Evde Nasıl Atlatılır?