Cep Telefonu Almak İsteyenlerin Dikkatine

Cep Telefonu Almak İsteyenlerin Dikkatine

Lütfen yazıyı sonuna kadar okuyon yararlı olması dileğiyle,

Sayın okuyucularımız cep telefonu alırken dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir bir göz atalım istedim.Nerden icap etti böyle bir yazı derseniz çevremdeki insanlara baktım ve gördüm ki kullanıcı aslında amaca göre telefon almıyor ya da ne alacağını bilmiyor.

Cep telefonu alırken,

1.Telefonu internet amaçlı kullanacakmıyız?

Eğer internet amaçlı kullanırsak tabiki Android,İos ya da windows phone işletim sistemli akıllı telefonları kllanmayı tercih etmeli.Tabiki avantajları olduğu kadar dezavantajlarıda var.

Akıllı Telefonların Avantajları:

1.İnternet bağlantısı seri ve pratik.

2.Uygulamalar sayesinde internet üzerinden işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.Mesela fatura yatırabiliyor eft ve havale işlemleri daha kolay.

3.Akıllı telefonunuzu yol bilgisayarı olarak kullanabiliyorsunuz uygulamalar sayesinde.

Akıllı Telefonların Dezavantajları:

Bataryası uygulama tabanlı çalıştığı için kısa sürede bitiyor.Onun için akıllı telefon alıyorsanız powerbank (Telefon şarz etmek için tasarlamış bir nevi enerji depolama aygıtı) bulundurmanız gerekir.

Ancak internet amaçlı kullanmayacaksanız kesinlikle eski tpi telefon kullanın telefonun şarzı uzun gidiyor.

Önemli bir uyarı:Telefon alırken bunlara dikkat edin.Ve kesinlikle her zaman yenisini alayım diye düşünmeyin çünkü teknolojinin sonu yok.Her zaman bir yenisi çıkar.Aldığınız telefonu bozulana kadar kullanın sonuçta milli ekonomiye katkı sağlamış olursunuz.

akilli-telefonlar