Bitcoin Cüzdanını Derisinin Altında Taşıyor

Bitcoin Cüzdanını Derisinin Altında Taşıyor

Sanal para birimini saklamak için elin içine NFC yongası içeren bir kapsül yerleştirmek belki de yakında o kadar da tuhaf gelmeyecek.

Sayısal bir para birimi olan Bitcoin, değerinin bir aralar birim başına 1000 doların üzerine çıkması ve takibinin zorluğu nedeniyle özellikle internetin karanlık ekonomisinde en değerli para birimi olarak kabul görüyor. Doğal olarak bilgisayar korsanları da bu para birimini elinde bulunduranlara özel ilgi gösteriyor ve çalmak için ellerinden geleni yapıyor.
Bu durumdan korunmak isteyen Hollandalı Mar-tijn Wismeijer’in izlediği yöntem ise son derece dikkat çekici: Wismeijer, sahip olduğu Bitcoin’leri internet üzerinde bir yerlere saklamaktansa elinin içine bir NFC (yakın alan iletişimi) yongası yerleştirmeye karar vermiş. Enjeksiyon yoluyla iki eline birer yonga kapsülü yerleştiren Wismeijer, bunlardan birini şifreli elektronik cüzdan, diğerini de akıllı telefonlarla iletişim bilgilerini paylaşmak için kullanıyormuş. Tabii burada bir parantez açıp Wismeijer’in doktorunun böyle bir uygulamayı asla onaylamadığını ve bu nedenle işlemin bir piercing stüdyosunda yaptırıldığını not düşmek lazım. Yine de “Biohacking” adı verilen bu alanda neler olup bittiğine daha yakından bakmak isterseniz dangerousthings.com adresine göz atabilirsiniz.
sanal-para-saklama