Hititler Hakkında Bilgi

Hititler Hakkında Bilgi

Hititler modern Türkiye ve Kuzey Suriye de yaşamış bir kralıktır. Bugün onlar hakkında bildiklerimizin çoğu araştırmacılar tarafından makalemizde yer vermiş olduk eski metinlerden geliyor. Onların varlığının ilk göstergesi Hatti haline gelmişti bölgede, yaklaşık 1900 M.Ö. meydana geldiğini görünüyor. sonrasında, Nesa kentini kurdu. Yaklaşık 1.680 M.Ö., gerçek bir imparatorluk doğdu kadar önümüzdeki üç yüz yılda, kendi kralıklarını sürdürmüşlerdir
Hititler 300x144 Hititler Hakkında Bilgi
Bu krallık Labarna olarak bilinen bir lider tarafından kurulmuş ve krallık tüm Anadolu genelinde ve Akdeniz’e kadar sonrakı kralıklar tarafından genişletilmiştir. Yani güçlü 1.595 M.Ö. Babil baskın savaşı bu krallıkgı kurmuş oldu. Ancak, Hitit imparatorluğunun bu ilk şayak nedeniyle Kings arkaya için net bir geleneğin olmaması nedeniyle sendeleyerek. Bu nedenle, krallık geçerli cetvel olarak sadece güçlü idi ve yaklaşık 120 yıl içinde çökmeye başladı.

Genellikle hükümetin bir ademi üç ara dönemlerinde yaptığı gibi kendi imparatorluk zayıf kalmıştı Mısır’da, güney Nubians, Mısır’ın tek gerçek komşuları, zenginleşti. Mısır güçlü olduğu sık sık sadece Mısır kurtarıldı birdaha kaybetmemek için, Mısırlılar tarafından kazanılan arazileri alındı

Hititler hakkında bilgi Hititler Hakkında Bilgi

Yani görünüşe göre Hititler oldu. Onların imparatorlukları 1500 M.Ö. zayıflamış oldu Mitanni imparatorluğu güneyde gücü kazanmış gibi görünüyordu. Hitit krallığı üzerine denetim yakında görünüşte Mısır kralları ile ittifaklar Hangilbat bölgenin hükümdarları, geçti. eski Hitit krallığının kalmıştı aristokrasi, yeni bir egemen sınıf devraldı.

Eski Hitit Krallıkları 1193 ile yaklaşık 1400 yıl kadar süren, Yeni Hitit Krallığı güçlü iken zayıf kalmıştı Krallık M.Ö. daha güçlüydü yaklaşık yüz yıl sürdü. Aslında, zamanda, Mısır, Babil ve Asur rakip, bilinen dünyanın en güçlü krallıklarından biriydi.

Bu dönemde, Hititler komşularından toprak talep etmek için başvurdular diğer komşuları kendi topraklarını korumak amacıyla ya, savaş neredeyse sürekli idi. Hititler ve Mısırlılar arasında büyük temas. Sonunda, krallık ilk binyıl geriledi. büyük olasılıkla yerinden olmuştu Akdeniz çevresindeki insanların sürekli göç sonucu olduğunu, ve aslında, Deniz kavimleri de Mısırlılar için bir sorunu vardı, Mısır ile anlaşamayan Hititler

Hititler hakkında bilgiler Hititler Hakkında Bilgi

Ancak, Antik Yakın Doğu’nun diğer büyük güçlerle birlikte Yeni Hitit Krallığı, bu imparatorluğun bütün sırasında gücünün en büyük düzeyde ekonomik kaynakları ve Suriye bölgenin ticaret hakimi ve istismar diledi.

Bu zamanda, Suriye dünya ticareti oldu. Ege ve hatta ötesinde Ürünler limanlar tarafından Yakın Doğu Ugarit gemileri Doğu Akdeniz’de deniz ticaretini hakim oluyordu. Bu gemilerden mal daha sonra da ticarete kadar İran ve Afganistan gibi böyle değerli metaller, kalay, bakır, lapis lazuli ve diğer mal gibi hammadde getiren tüccarlar tarafından kullanılan ticaret yollarının, geniş bir ağ üzerinden dağıtıldı Suriye fizikî olarak.

Bu nedenle, Suriye bölgenin yağmacı güçleri için önemli bir neden sundu. Bu nedenle, Mısır, Mitanni ve Hatti büyük güçler bu hayati stratejik bölgeyi kontrol etmek için kan ile birlikte çok çaba sarf etti 14. yüzyıllarda ilk yarısında, Hitit krallığı adında bir güçlü lider egemenliği altına bulundu Kuzey Suriye’de Mitanni Krallığı’na karşı sistematik yanı sıra, başarılı bir kampanya başladı.Suriye’de yaptığı ilk kampanyalarda, Suppiluliumas tüm Kuzey Suriye’de, Halep, Alalakh, Nuhashshe ve Tunip ve Mitanni vasal devletleri fethetti. İkinci Suriye savaşı arazi içine Fırat nehri geçti ve doğrudan güneye yürüdü. tamamen, doğrudan ve çok hızlı bir kampanyada imparatorluk saldıran, Mitanni şaşırttı işgal ve sermaye aktarıldı Daha sonra, Suriye’de küçük krallıklar birbiri ardına düştü.

Mısır ve Mitanni Krallığı arasında barış anlaşmasının doruk döneminde düzenlenmiş bölgede statükonun imha ile sonuçlandı Aslında, onlar bir tarafta Hititler ile iki ön savaşı önlemek için olabilirdi böylece ilk etapta Mısır ve Mitanni arasındaki ateşkesi neden olan Mitanni İmparatorluğu  Hitit krallığının erken çabaları olmuştu ve diğer Mısırlılar. bu çabalar Mitanni İmparatorluğu’nun yıkımından Hititler durmadı ve sonunda, Mısırlılar Mitanni imparatorluğu ayrı düştü Suriye bölgede Hititler ile uğraşmak zorunda kaldı.

Gerçekte, Hitit kralı, Mısır ile çatışmaktan kaçınmak için arayış aradı.  Mısır Yeni Krallık , Mısır bu topraklardan önemli bir zenginlik hasat elde etti yaklaşık iki yüz yıldır merkezi ve güney Suriye topraklarını düzenledi. Nitekim, bu sınırlar bu dönemin Mısır imparatorluğun gerçek sınırlarını işaretlenmiş oldu kalıcı ve sabit olarak Mısır aklında kendisini kanıtlamış oldu. Büyük olasılıkla, Mısır bölgedeki savaş tehtitlerine karşı güçlü önlemler aldı

.

Hititler görünüşte Mısır bir varsayım olarak kentin durumunu yenileyen  kontrolünü geri aldı Aitakama, döndü, bu yüzden Mısırlılar teslim edildi Bu nedenle, Mısır nihayet topraklarını korumak için hareket etmek zorunda kaldı.  Daha sonra, resmen Hititlerin eline geçti 19. Hanedanı devrinde Ramses II’nin ilk önemli çabalar Ramses II’nin babası tarafından yapılmış olsa da, Seti I . With a benzer bir Mısırlı eşdeğer tarafından ofset değil Suriye’de güçlü bir Hitit askeri varlığı oldu, Mısır’ın yakında diğer devletler Hititlere düştü.

Yeni Krallık Hitit Askeri

Hititler hakkında kısa bilgi Hititler Hakkında Bilgi

Eski Dünya, Hitit askeri adamlar krala kendi feodal yükümlülüklerini yerine getirmek için renkleri denilen olacağını kampanya sezonunda genişletilmiş olacaktır arabasını ve piyade, etrafında inşa edilmiştir. Ancak, görünüşe göre bu dönemde önemli bir paralı asker tutuldu. Bu askerlerin çoğu görünüşe göre bunun yerine çeşitli zamanlarda bile Mısırlılar için yaptığı gibi sorunlara neden olur tabii ganimet umudu seçerek düzenli ödeme alıyorlardı

Elbise gibi, Hitit kuvvetleri, Mısırlıların aksine, çeşitli zamanlarda, farklı kostümler onları bulmak, zordu. kask ve  zırh giydi, ancak bu tür Ramses ile ilgili olanlar gibi birçok rölyefler, bu biliyordu Sadece Mısır’da olduğu gibi, chariotry piyade sıkıntısı çekiliyordu Bu fark, ayrıca, çok tasarım ve bunların chariotry uygulanmasına genişletilmiş oldu içine çökmesine ve düşman piyade gruplarını kırmak için tasarlanmıştı aslında bir saldırı silahı olarak sılahını inceledi. üç kişilik mürettebat taşıyacak kadar güçlü bir merkezi aks ile, sonra çok daha ağır araçlar Mısırlıların oldu. Tabii ki, aynı zamanda daha az manevra ve onun Mısırlı meslektaşı yavaş oldu. Arabası ekipleri kompozit silah olarak kompozit yay kullanmak için yapıldı.